Esenyurt Kiracı Tahliye Avukatı

avukat

Esenyurt Kiracı Tahliye Avukatı

Esenyurt Kiracı Tahliye Avukatı, mülk sahibi olan kimsenin kiracısına açmış olduğu tahliye davalarına bakan kişidir. Alanında uzmanlaşmış bu avukatlar ilgili olayları Türk Borçlar Kanunu’ndan yada İcra İflas Hukuku’ndan yardım alarak gerekli mercilere ulaşır.

Kira sözleşmesi belirli yada belirsiz olmak üzere ikiye ayrılır. Her iki durumda da sona erecek bir durum vardır. Bununla birlikte eğer sözleşme bitiminden 15 gün önce kiracıya bir bilgi verilmez ise kira anlaşması bir yıl daha uzatılmış sayılacaktır.

Taşınmazını kiraya veren kişi dava yolu ile tahliye talebinde bulunabilir. Aynı şekilde kiracı da şuan üzerinde oturduğu taşınmaza ait kira sahibine daha açabilir. Kısaca dava yolu ile tahliye talebinde bulunmak oldukça kolaydır. Bu yol iki türlüdür. İlki kirayı veren kimseden ötürü var olan nedenler, ikincisi de kiracıdan ötürü var olan nedenlerdir.

 

Türk Borçlar Kanunu’nun 350. Ve 352. maddeleri uyarınca gerekli tüm hükümler mevcuttur. Kiracı kira borcuna sadık olmayıp sözleşmede yazılı olan 30 gün içinde borcunu ödemezse sözleşme fesh olup ilgili kiracı bilgilendirilir.

İşte Esenyurt Kiracı Tahliye Avukatı bu ve bu gibi durumlarda kişinin güvencesini ve hakkını korumak için işlem yapar.

 

Kiracı Tahliyesine Hangi Avukat Bakar?

Kiracı tahliyesine genel olarak kira hukuk avukata bakar. Bu avukata müracaat etmek isteyen kişiler gerekli belgeleri ile başvurur. Kira hukuk avukatı müvekkillerinden kira hukuku ile ilgili bütün sözleşme ve ona uygun protokolleri hazırlar. Bununla birlikte ödeme konusunda çıkan herhangi bir problemi kira hukuku avukatına giderek çözebilir ve kiraya veren kişi tahliye davası ile hakkını savunabilir.

 

Kiracı Tahliye Davası Avukatlık Ücreti Ne Kadar?

Kiracı tahliye davası için mutlaka bir avukata gitmek şarttır. Kişi tek başına açtığı davayı kontrol etmekte zorlanabilir. İster vekalet vererek ister ise avukatla birlikte davaları kontrol ederek süreç takip edilebilir.

Her davanın masrafı kendine göre ayrıdır. Bununla birlikte tahliye davası avukatlık ücreti de kişiye göre değişebilir.

 

Tahliye Davası Kaç Celse Sürer?

Kira veren kişinin herhangi bir ihtiyacından dolayı kiracıyı tahliye eden davalar mahkemelerin yoğunluğuna bağlı olarak tek celsede iki veya üç ay sürer. Duruma bağlı olarak bazen 2 veya 3 celse de sürebilir.

Burada süreyi etkileyen konu mahkemenin hangi nedenle açıldığıdır. Her mahkeme kendine özel olduğundan Esenyurt Kiracı Tahliye Avukatı ile görüşme yaparak detaylı bilgi almak gerekir.

 

Tahliye Davasında Avukat Şart Mı?


Herhangi bir konudan dolayı tahliye kararı alınmış ise önce sözleşmenin bitmesi beklenmelidir. Ardından hemen ilgili bir avukat ile görüşme sağlanmalıdır.

Tahliye davalarında avukata başvurmak oldukça önemlidir. Burada unutulmaması gereken nokta bir avukat sizi sizden daha iyi savunacağı kanaatidir.