Esenyurt Ceza Avukatı

avukat

Esenyurt Ceza Avukatı

Esenyurt Ceza Avukatı davalarda gerekli yükümlülüklere harfiyen yerine getirir. Aldığı bir davayı kazanmak için en ince detayına kadar araştırma yapar. Objektif bakış açısına sahip olup her durumda soğukkanlı davranır.

Ceza davaları oldukça ağır davalardır. Dikkat isteyen müşteki yada mağdur vekilliğini yapan avukatın üzerine çok iş düşer. Soruşturmanın ilerleyen safalarında avukat bir önceki adımı tahmin ederek önlemler yada hamleler yapar. Davanın lehe ilerlemesi için mantıklı ve gerçekçi çözümler üretir. Bununla birlikte her türlü delili kullanır.

 

Ceza Avukatı Neler Yapar?

Ceza avukatı neler yapar diye soran kişilere ilgili yanıt aşağıdaki gibidir. Ceza avukatı ceza davalarında yer alan soruşturmalarda müşteki ya da mağdurun haklarını savunan, dava konusunda lehe işlem yapan, dava hakkında bütün bilgileri danışmanına sunan kişidir. İyi ve pratik zekaya sahip bir avukat hemen hemen bütün davaları kazanır denilebilir.

Tecrübeli ve işinin ehli  bir avukatın kariyer konusunda kendini geliştirdiğini gösteren işaretler aşağıda sırasıyla belirtilmiştir.

 • Tecrübeli bir avukat çok iyi dinleme ve alternatif çözümler üretme konusunda oldukça iyidir.
 • Her zaman doğru şekilde hareket etmeye ve danışanını yanlış yerlere yönlendirmemeye gayret gösterir.
 • Kendinden emin olup dik duruş sergiler.
 • Konuyu tam anladıktan sonra net bilgi verir. Ayrıca net bilgi vermek için sürekli araştırma yapar.
 • Hiçbir koşulda olumsuz düşüncelere kapılmayıp hep ileriye gider.
 • Düzgün ve akılda kalıcı şekilde açıklama yapar. Danışanını yanlış şekilde bilgilendirmediği gibi varsayımlı konuşmalardan uzak tutar.
 • Güncel kanun ve yargı konularına hakimdir.
 • Olumsuz bir dava seyrinde ne yapması gerektiğini bilir. Ayrıca bu konuda danışanını sakinleştirir.
 • Uzman olduğu konuda emin şekilde ilerler. Fakat hiç bir davada çok kesin konuşmadığı için davaya genel şekilde hakim olur. Herhangi bir olumsuzluk ihtimalini göz önünde bulundurup ona göre hareket eder.

Esenyurt ceza avukatında yukarıda varsayılan işaretlerin hepsi mevcuttur. Dava konusunda pek çok bilgiye sahiptir. Davaya başlamadan önce her türlü durumu göz önüne alıp nihai karara ulaşır. Ayrıca ilk görüşmeden sonra ücret konusunda aşağı yukarı bir bilgilendirme yapar. Bu bilgilendirmeyi davanın seyrini değiştirecek konulara girmeden söyler.

 

Avukatsız Dava Olur Mu?

Avukatsız dava olur mu diye merak edenlere ilgili yanıt şu şekilde verilirse daha uygun olur. Hukuk sisteminde açılan bir davada kişi illa da avukat tutmak zorunda değildir. Fakat avukat analitik düşünme yetisine sahip olduğundan ve dava konusunda çok tecrübeli olduğundan süresince avukat tutmak davayı daha iyi takip etmeye ve kazanmaya yardımcı olur.

İşini sistematik bir şekilde yapan ve davayı en iyi şekilde yürüten avukatın genel özellikleri aşağıda sırasıyla belirtilmiştir.

 • Farklı bakış açısı ile davaya bakarak dava sürecinin lehe işlemesine yardımcı olur.
 • Davanın seyrini akılcı fikirler ile değiştirebilir.
 • Araştırma ve yeni fikirlere açık olma dürtüsü her zaman tetiktedir.
 • Her türlü konuya hakim olan hukuk bilgisi ve savunma mekanizması avukatıa daha iyi davayı yürütme imkanı sunar. Avukat bu yönlerini ne kadar iyi geliştirirse o kadar tecrübeli bir avukat olur.
 • Etkili konuşma ve empati yapabilme yetisi ile olmadan karşısındaki kişiyi etkilemeye çalışır. O konuda oldukça azimli ve güçlüdür.
 • Yenilikçi fikirleri davanın daha iyi ve hızlı şekilde sonuç almasına neden olur.
 • Okuduğunu anlama ve hızlı şekilde çözüm üretme yeteneğine sahip avukat her zaman en iyisidir.
 • Güçlü ve anlaşılır dilekçeler ve sözleşmeler hazırlama becerisine sahip olmak iyi bir avukatın özelliğidir.

Yukarıda belirtilen bütün hususlar Esenyurt avukatında bulunur. Yukarıda bahsi geçen hakim olduğu için tabiri caizse kaliteli avukat unvanına sahip olur. Bu özellik ile kazanılmayan dava büyük bir çoğunlukla yoktur.

 

Ceza Hukuku Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Ceza hukuku avukatı hangi davalara bakar diye merak edenleri ilgili yanıt aşağıda verilmiştir. Ceza hukuku avukatı ceza hukuku adı altında gerçekleşen ve suç teşkil eden her türlü yasa ve hukuk kurallarına bakar. Kişinin lehine işlem yaparak danışanını en iyi şekilde temsil eder.

Danışanını isteklerine göre en mantıklı şekilde hareket eder. Danışanının fikirlerine saygı duyup her konuda ve adımda  onun sözlü onayını alır. Davanın seyrine itafen gelişmiş durumları anlık olarak bildirir. Davanın lehe dönmesi için geceli gündüzlü çalışıp danışanına en iyi hizmeti vermek için uğraşır. Dava ile ilgili karar verilene kadar durmadan araştırma yaparak mevcut durumu en iyi hale getirir.

Esenyurt ceza avukatı tecrübeli olduğu için davayı girmeden önce bütün gerekli bilgileri toplayıp ne yapılması gerektiğini ondan sonra karar verir. Davanın ilerleyen süreçlerinde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmaması için sorunu iyi şekilde analiz edip tecrübeli hukuki bilgilerini öne sürer.