İstanbul Gayrimenkul Avukatı

avukat

İstanbul Gayrimenkul Avukatı

İstanbul Gayrimenkul Avukatı ihtilaf durumlarında dava açma mevcut dava sürecini doğru şekilde ilerletme ve satışın gerçekleştirilmesinde rol oynayan bütün süreçleri hukuki olarak vekilinin istediği şekilde düzenleme görevini üstlenen kişidir. Mevcut dava sürecini hukuki şekilde süregelen haksız durumlarda devreye giren bu avukat tapu iptali ve tescil gibi davalarda vekaletini aldığı müvekkilini sonuna kadar savunur.

Tapu devri konusunda ortaya anlık olarak çıkan haksız bir durumda gerekli yerlere başvuruda bulunarak süreci en iyi şekilde yönetir. Görevini tam manası ile yapan İstanbul gayrimenkul avukatı müvekkilinin hakkını savunarak uyuşmaz olan noktaları tamamlamaya çalışır.

Zaman zaman arabulucu gibi görev yapıp zorlayıcı dava karşısında anlaşma yoluna gidebilir. Bu konuda önce müvekkilinden izin alması icabet eder.

Gayrimenkul Davalarına Hangi Avukat Bakar?

Gayrimenkul davalarını hangi avukat bakar diye sormak gerektiğinde hukuki sistemde bütün tapu işlerine bakıp gayrimenkul işleri ile ilgilenen avukatlara gayrimenkul avukatı denir. Avukatların sınıf sınıf ayrılması yöneldiği alanı olarak bağlı değişir. Aslında her avukat her davaya bakabilir. Fakat alanında profesyonel olmak ve kendine uygun dalı seçmek için tek bir alanda kendini geliştirmek isteyebilir.

Hukuki olarak hemen hemen bütün davalara bakan avukatlar kendini geliştirmek ve alanında uzman olmak için bir ya da birkaç konuyu ele alarak sadece bazı davalara bakabilir. Tapu işlerine bakıp tapudan kaynaklı uyuşmazlıkların çözümünde yetkili mahkemelere ilgili gerekçeleri sunan avukata gayrimenkul avukatı denir. Kişilerin tapu işlerinde ve tapudan kaynaklı süregelen olumsuz durumlarda iyi bir gayrimenkul avukatına giderek sorunu çözmesi gerekir.

Tapudan kaynaklı uyuşmazlıkların çözümünde her türlü yolu deneyen gayrimenkul avukatı yetkili mahkemelerde müvekkilini savunmak için pek çok hukuki yolu deneyebilir. Bu konuda önü oldukça açıktır. Karşılıklı olan uyuşmazlıkların giderilmesi için de bir girişimde bulunabilir yada bunu teklif edebilir.

Gayrimenkul Avukatı Ne İş Yapar?

Gayrimenkul avukatı ne iş yapar diye merak edenlere yukarıda da belirtildiği gibi tapu işlerine bakan tapu ile alakalı bütün soruların giderilmesinde rol oynayan kişiye gayrimenkul avukatı denir. Avukatı mevcut dava sürecinde satış işlemi gerçekleştirilecek taşınmazların ya da malların hukuka uygun şekilde satılmasına yardımcı olur.

Gayrimenkul avukatları miras davalarına da tercihen bakabilir. Vekaletini üstlendiği kişinin her türlü tapu işlemlerine yardımcı olarak durumu vekaletini üstlendiği kişiye uygun ilerletebilir. Herhangi bir olumsuz durumda karşı dava açma hakkına sahip olup mahkemece bu konuları doğru şekilde ilerletir.

Gayrimenkul Davaları Hangi Mahkemede Açılır?

Gayrimenkul davaları hangi mahkemede açılır sorusuna yanıt olarak genellikle Asliye Hukuk Mahkemesi ile görülür cevabı verilebilir. Mahkemede öne sürülen süreçlere bağlı olarak mahkeme başka bir Hukuk mahkemesine daha yönlendirilebilir. Süreç hukuki olarak taşınmazın bulunduğu yerdeki mahkemeler aracılığıyla ilerler. Gayrimenkul avukatı dava süreci hakkında en detaylı araştırmayı yaparak müvekkilini savunur.