İkamet İzni Red Talebi Avukat

avukat

İkamet İzni Red Talebi Avukat

İkamet İzni Red Talebi Avukat

İkamet İzni Red Talebi Avukat ile yapılan bir işlemdir. Bu işlem avukat ile yapıldığında daha doğru olur. Hukuken yapılacak işlemlerin daha hızlı olmasını sağlar.  Yabancı uyruklu kişiler ikamet izinlerini hukuka uygun şekilde yapmak için avukata başvururlar.

 

Yabancı uyruklu kişileri ikamet için başvurma süreçleri usule uygun olmazsa kararın red olmasına sebep olur. Dolayısıyla kişi ikamet etme durumunu kaybeder. Avukat dilinde hukuka uygun şekilde hazırlanan ikamet izni dilekçesi büyük bir olasılıkla kabul edilecektir. Dolayısıyla kişilerin böyle bir talebi olduğunda mutlaka bir avukata gitmesi gerekir.

 

İkamet İzni Avukat

Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancı uyruklu kişiler dilekçelerini vekalet verdiği avukat ile hazırlaması gerekir. Kişilerin aklına ikamet izni başvurusunu direkt avukat yapabilir mi diye bir soru gelir. Bunun cevabı evettir. Fakat ikamet etmek isteyen kişilerin başvuruyu bizzat yapması daha önceliklidir.  

Dilekçeyi kabul edecek ilgili mecra başvuracak kişinin bizzat konu ile ilgili olmasını ister.

 

Daimi İkamet İzni Nasıl Alınır?

Türkiye’de daimi ikamet izni almak için en az 8 sene Türkiye’de yaşamış olmak gerekir. Ya da bakanlığın belirlediği şartlara uyan yabancı uyruklu kişiler bakanlık onayıyla valiliklere giderek kendilerine süresiz ikamet izni alabilirler.

 

İkamet Başvurusu Neden İptal Edilir?

İkamet izni başvurusu genel olarak hukuka uygun olmayan dilekçeler nedeniyle reddedilir. Avukata gitmeyen kulaktan dolma bilgiler ile dilekçeyi kabul ettirmeye çalışan kişiler ne yazık ki hüsrana uğrar.

İkamet izni için bakanlığın gerek gördüğün şartların hepsi kişiler mevcut olmalıdır. Şartlardan biri bile eksik olursa ikamet izni başvurusu reddedilecektir. Bununla birlikte ikamet izni alınırken mutlaka bir amaca göre alındığı belirtilmelidir.

İkamet izni alacak kişinin sınır dışı etme veya ülke giriş yasağı gibi problemleri olmamakla birlikte  yurt dışında gereğinden fazla kalmamış olması gerekir.

 

İkamet İzni Red Geldi Ne Yapmalıyım?

Böyle bir durum ile karşılaşan kişiler önce İkamet İzni Red Talebi Avukat ile görüşmeleri daha uygun olur. Makam ilgili dilekçeyi reddederse 30 gün  içerisinde makama itiraz etmek mümkündür. Bununla birlikte 60 gün içerisinde kişi idare mahkemesine iptal davası açılabilir.

 

İkamet İzni Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

İkamet izin başvurusu ortalama olarak 90 sürede sonuçlanır. Gerekli bilgi ve belgelerin makama iletilmesi sonucu işlemler hızlı bir şekilde başlar.

Bu işlemde eğer uzayacak bir durum varsa ilgili kişiye gerekli bilgiler verilir.  Kişi bu konuda İkamet İzni Red Talebi Avukat ile görüşürse durum daha iyi bir şekilde sonuçlanır.

 

İkamet İzni Nasıl Yenilenir?

İkamet İznini uzatmak yani yenilemek için göç idaresine başvurmak gerekir. Elektronik sistemler aracılığı ile yapılan işlemler kısa sürede posta yada kargo yolu ile 5 gün içerisinde gönderilmesi gerekir.  İkamet iznini yenilemek oldukça kolay bir işlemdir.