Avcılar Kiracı Tahliye Avukatı

avukat

Avcılar Kiracı Tahliye Avukatı

Avcılar Kiracı Tahliye Avukatı alanında uzman kira hukuku hakkında gerekli olan bütün bilgi ve tecrübe donanıma sahip kişidir. Kira hukuk alanında belli süre çalışmalar yapmış ve alanında teori ve pratik olarak yüksek mevkide uzmanlaşmış bir avukat olduğunu söylemek gerekir.

Kira hukuku konusunda kişilerin ne yapıp ne yapmaması gerektiğini, kira sözleşmesi ve bununla ilgili esasların düzgün şekilde ilerleyememesi durumunda açılan davaların hukuki uygunluk çerçevesinde ilerletilmesi için başvurulan kişidir.

Kira hukuku kira sözleşmesinin hukuksal olarak doğru çerçevede imzalı olması, kiracının verdiği borç ve borcun ne zaman borcun ne zaman ödeneceği ile ilgili konuların geçtiği durumlarda görev alır. Aynı şekilde kira bedelinin yüzdelik dilimde ne kadar artacağı, sözleşmesinin sona ermesi durumunda neler yapılacağı, ayıplı ifa hali adı altında pek çok durumu avcılar kiracı tahliye avukatı ele alır.

Kiracı Tahliyesine Hangi Avukat Bakar?

Kiracı tahliyesine hangi avukat bakar diye merak edenlere avukatları kira davalarının pek çoğuna bakabilir. Alanında uzman olduğu bir konu ise çoğunlukla davayı ele alır. Hem borçlar kanunu maddelerine hakim hem de kira kanunu maddelerine hakim olan avukat pek çok konuda müvekkiline yardım eder.

Avcılar kiracı tahliye avukatı her girdiği davada biraz daha tecrübe kazanıp alanında uzmanlaşmaya devam eder. Kira hukukunu ilgilendiren konularda bütün üstlendiği yetkileri kullanarak müvekkiline doğru yerde ve zamanda yardımcı olmaya çalışır.

Kira sözleşmesinde ve diğer kira ile ilgili durumlarda belirli usul ve sürülerin daha hukuksal olarak ilerlemesi için ve tarafların haklarını daha iyi savunabilmesi için iyi bir kiracı tahliye avukatı ile görüşmeleri gerekir. Bu sayede hak kayıplarına yer verilmeden en hızlı ve doğru şekilde hukuk süreci başlatılmış olur.

Kiracı Tahliye Davası Avukatlık Ücreti Ne Kadar?

Kiracı tahliye davası avukatlık ücreti ne kadar sorusuna net olarak asgari ücret tarifesine göre Sulh Hukuk Mahkemelerinde görülen davaların tutarı olarak belirlenir. 

 

Kiracı Tahliyesi İçin Avukat Şart Mı?

Kiracı tahliyesi için avukat şart mı diye soranlara bunun zorunlu olmadığını fakat ilgili süreçte hakların en iyi şekilde korunabilmesi için gerekli olduğunu söylemek gerekir. Bir avukat müvekkilini her konuda savunmak için tabiri caizse büyük bir savaş verir.

Avcılar kiracı tahliye avukatı pek çok konuda müvekkilinin haklarını savunarak  kısa süren tahliye davasını en fazla 2-3 ay kadar karara bağlanmasına yardımcı olur. Kiracı tahliye davaları diğer davalara göre en kısa süren davalardır. Bu süre avukatın sunduğu hukuki fırsatlar ile daha kısa sürebilir.