Avcılar Boşanma Avukatı

avukat

Avcılar Boşanma Avukatı

Avcılar Boşanma Avukatı anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davalarında görev alan kişidir. Müvekkilinin nafaka, velayet, mal rejimi tasfiyesi, maddi manevi tazminat, ziynet eşya talebi gibi çok çeşitli konularda görev alır. Müvekkilinin isteği doğrultusunda anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma maddelerini oluşturarak hakimin önüne sunar.

 

İki tarafta anlaşmalı boşanmaya yanaşıyor ise sözleşme imzalanarak mahkemeye başvurulur. Böylece boşanma gerçekleşmiş olur. Fakat taraflardan biri anlaşma konusunda uyum sağlayamıyorsa boşanma davası çekişmeliye döner. Bu hususta avukata çok ihtiyaç duyulur. Avcılar boşanma avukatı tüm zorlu boşanma davalarında müvekkilini en iyi şekilde temsil eder.

 

Boşanma Avukatı Nedir?

Boşanma avukatı nedir diye sorulacak olursa boşanma davalarına bakan, müvekkilinin en az hasar ile karşı taraftan boşanmasına yardımcı olan kişidir. Bir başka deyişle boşanma avukatı boşanma maddelerini oluşturup ikili arasında uzlaşmanın sağlanmasına yardımcı olan kişidir.

 

Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

Boşanma avukatı nasıl bulunur diye merak edenlere özel olarak boşanma konusunda kendini geliştirmiş kişilere yönelmek gerektiğini söylemek gerekir. Çünkü her avukat her davaya bakabilir. Fakat boşanma konularında kendini geliştirmiş avukatları seçmek daha doğru olur.

Avcılar boşanma avukatının bu konuda çok tecrübesi vardır. Dava sürecinde ele alınan konuların hukuki bir biçimde ilerlemesi avcılar boşanma avukatını yakından ilgilendirir. Böylece boşanma davası için dosya takibini müvekkilinin adına yaparak hukuki anlamda daha profesyonel işler başarır.

Tek Celsede Boşanmak İçin Ne Yapmalı?

Tek celsede boşanmak için ne yapmalı sorusuna ilk önce kanunu olarak en az bir yıldan fazla evli kalınması gerekir. Bu tek celsede anlaşmalı boşanma için ilk şarttır.

İkinci şart ise anlaşmalı boşanma protokolüne her iki tarafında onay vermesi gerekir. Yani tek celsede anlaşmalı boşanmak için karşılıklı boşanma maddelerinin her iki taraf içinde kabul edilmiş olması gerekir.

Son şart ise dava günü her iki tarafında orada olması gerekir. Duruşmaya her iki tarafında katılması dahilinde hakim tek celsede boşanma davasını onaylar.

 

Boşanmak İstiyorum Ne Yapmam Lazım?

Boşanmak istiyorum ne yapmam lazım diye soranlara ilk yapılacak şeyin boşanma dilekçesini düzenlemesi gerektiğidir. Çekişmeli yada anlaşmalı fark etmeksizin elde bir dilekçenin olması gerekir. Daha sonra davacı ilgili belgeleri ve dilekçeleri alarak adliyede yer alan tevzi bürosuna başvurarak boşanma davasını açabilir.

Boşanma işlerinde avukat ile hareket etmek çok daha iyi olur. Hukuki olarak her konuda destek veren avukat ile zorlu boşanma davası daha kolay hale gelir.